Начало / Спорт / Кадетите на „Спартак” в тройката след първия кръг в регион „Мизия

Кадетите на „Спартак” в тройката след първия кръг в регион „Мизия

кадети Спартак Плевен
Снимка:Плевенспорт

Кадетите до 16 години на баскетболния тим на Спартак (Плевен) приключиха първия кръг от новия шампионат в регион „Мизия“ с победа и загуба. В мини турнира, който се състоя на 8 ноември в зала „Балканстрой“ в нашия град, момчетата на Тихомир Милев отстъпиха в първия си мач на Етър 49 (Велико Търново) с 50:78, но във втория си двубой се наложиха над Раковски (Севлиево) с 59:25. Така след първия турнир в групата младите плевенски баскетболисти заемат третото място в подреждането с 3 точки и точково съотношение 109:103. Явно и тук, както и при юношите, борбата за първото място в класирането ще се води между отборите на Дунав (Русе) и Етър, които постигнаха по две победи в Плевен.

След първия кръг водачи са Дунав и Етър с по 4 точки, следвани от Спартак с 3, а на последните две места са Раковски и Чавдар с по 2 пункта. Следващият турнир в регион „Мизия“ ще се проведе на 22 ноември, събота, в зала Чавдар в град Троян. В него спартаковци ще срещнат от 9.00 часа Дунав (Русе), а малко по-късно, от 13.30 часа, и домакините.

Източник:plevensport.eu