Начало / Последни новини / Инфарктна загуба на Спартак в Самоков

Инфарктна загуба на Спартак в Самоков

Спартак /Плевен/ отстъпи с 86:87 на Рилски спортист в Самоков. Срещата бе от 23-ия кръг на Националната баскетболна лига на мъжете. Стана изключително оспорвана и зрелищна битка, а крайния й изход бе факт едва в последните секунди. Двубоят започна с минимален превес в резултата за домакините. В 6-ата минута след тройка на Димитър Маринчешки плевенчани изравниха – 9:9. Веднага след това Велислав Гълъбов бе точен и отборът му да първи път в мача поведе – 11:9. Съотношението се увеличи и след 10 минути игра бе 20:14. Втората част на първото полувреме също бе равностойна. В средата й самоковци не само стопиха пасива, но и взеха крехък аванс за 30:28. Малко след това гостите си върнаха водачеството и не го изпуснаха до почивката, която дойде при 42:37. Минута и половина след възобновяването на мача домакините вече водеха с 43:42, благодарение на успешна атака на Златин Георгиев. Дяковски взе прекъсване и след него отбора му отново направи обрат. В оставащото време до 30-ата минута битката бе изключително оспорвана. Съперниците влязоха в заключителната част при 63:58 за Спартак. До 37-ата минута Милован Савич и компания поддържаха минимален превес. Тогава Стоянов изравни – 78:78 и плевенския треньор отново взе таймаут. След него Константин Коев вкара тройка, но 123 секунди преди края домакините пак обърнаха – 83:82. В оставащите секунди лидерството в резултата непрекъснато се променяше. Седем секунди преди края Дяковски събра отбора си за последни наставления, но Мартин Маринов не успя в стрелбата и зарадва Самоков. Най-резултатен в мача бе капитана на Спартак –Димитър Маринчешки с 23 точки.