Начало / Последни новини / Иво Илиев достигна до осминафинал на европейското по борба

Иво Илиев достигна до осминафинал на европейското по борба

Състезателят на плевенския клуб Изобор – Иво Илиев приключи участието си на европейско първенство по борба класически стил за кадети в Сараево /Босна и Херцеговина/ на осминафинал – 14 място. Възпитаникът на треньорите Петър Антов и Момчил Сирашки представяше България в категорията до 58 кг. Конкуренцията бе убийствена – 28 състезатели. Плевенският борец започна от квалификациите, където надви противника си със 17:13. На осминафинала срещу него на тепиха излезе руснака Рахман Тавмурзаев. Иво не успя да се противопостави и загуби с 1:7. Така надеждата за предно класиране остана репешаж при положение, че бореца от Русия продължи с победите над следващите си съперници. Тази възможност обаче бързо отпадна, тъй като Тавмурзаев отстъпи в оспорвана четвъртфинална схватка с 6:7 на Хасан Мамадли от Азербайджан. В последствие Мамадли се окичи с бронзов медал. Европейски шампион на категорията стана Георги Шотадзе от Грузия, надвил на финала турчина Мустафа Сафа Йълдъръм с 3:1.

Снимка: unitedworldwrestling.org