Начало / Последни новини / Ивайло Вълев е 11-и в НШ по планинско бягане

Ивайло Вълев е 11-и в НШ по планинско бягане

Атлетът на плевенския СКЛА Феникс 2004 – Ивайло Вълев финишира на 11-о място в Тетевен. Балканското градче бе домакин на националния шампионат по планинско бягане за жени, мъже, девойки и юноши под 20 години. Вълев участва в старта на мъжете. Той пробяга 10-километровата дистанция /+ 1000 м денивелация; –  250 м/ за 1,04,36 часа. На 2 минути след него финишира другият наш представител – Георги Семковски от КЛА Спартак /Койнаре/, който е на 14-о място. Общо 32-ма състезатели стартираха. От тях завършиха едва 17. Шампион стана Кирил Николов от СКЛА Мисионис /Търговище/, който пресече финала на 48,53 минути. Той бе по-бърз с 18 секунди от Димчо Мицов от Рилски атлет /Самоков/. Георги Гергов от СК Стратеш Атлетик /Ловеч/ се окичи с бронзовия медал.