Начало / Последни новини / Зрелищно реми в дербито на Плевенска област

Зрелищно реми в дербито на Плевенска област

3:3 завършиха в Славяново местния Вихър и Партизан /Червен бряг/. Двубоят е от петия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. В това дерби на Плевенска област имаше всичко, голове, напрежение, здраво битка по всички части на терена и еуфория на трибуните. Мачът започна равностойно и така протече цялото първо полувреме. В него паднаха половината от головете в мача. В 19-ата минута Милен Тонев получи пас, напредна по диагонала и насочи топката покрай вратаря на домакините Светлин Линев – 0:1. Скоро обаче рефера отсъди дузпа срещу Константин Генков и потърпевшия изравни от бялата точка. Десетина минути преди почивката играещия треньор Любомир Иванов отново изведе червенобрежкия тим напред с шут от 30 метра за 1:2. След почивката вихърци натиснаха и създадоха достатъчно положения, но ги пропиляха. В 70-ата минута халфът им Йоан Петков напусна контузен. Вместо изравняване в 80-ата минута Любомир Иванов финтира съперник и вкара третия гол за Партизан. После Слави Паскалев реализира след корнер пред славяновската врата, но съдията отсъди игра с ръка. В 85-ата минута Генков изпълни прецизно фаул – 2:3. Малко след това Десислав Русев фиксира окончателното 3:3.