Начало / Последни новини / Злато и сребро за Надежда Рачева в НШ по лека атлетика

Злато и сребро за Надежда Рачева в НШ по лека атлетика

Очаквани успехи за плевенчанката Надежда Рачева в националния шампионат по лека атлетика на открито за мъже и жени. Бившата възпитаничка на треньора Пенко Козарски в плевенския СКЛА Спартак /Плевен/ стана шампионка в щафетата на 4х100 със съотборничките в настоящия си клуб СК Костенец. Тук карето на плевенския СКЛА Феникс 2004 се класира на девето място.

След изключително оспорвана битка на 400 м гладко бягане, Рачева трябваше да се примири със сребърния медал. По-бърза от нея беше само пловдивчанката Кристина Борукова.

СКЛА Феникс 2004 записа две 6-и места в спринтовете на 100 м и 200 м при жените. Те са на Вяра Първанова. Победителка и в двата старта е националката Инна Ефтимова от Дунав /Русе/.

Друг бегач на плевенския клуб Ивайло Вълев финишира 9-и на 5000 м. Шампион стана Иво Балабанов от Мездра.