Начало / Последни новини / Златен медал за Добромир Николов в Букурещ

Златен медал за Добромир Николов в Букурещ

Плевенчанинът Добромир Николов със златен медал от първенството на Румъния по лека атлетика в зала за юноши младша възраст. Спечели го в Букурещ в многобоя. С актив от 4056 точки, състезателя на АК Плевен 2014 остана недостижим за съперниците си. Възпитаникът на Никола Николов /негов дядо/ пробяга 60 метра за 7.29 секунди, във високия скок преодоля 1.85 м, в коронната си дисциплина – 60 м с препятствия финишира за 8.25 сек, бяга 1000 м за 3:33.09 минути, тласна гюлето на 7.76 м, а в скоковете на дължина и овчарския регистрира нови лични рекорди, съответно – 6.27 м и 2.80 м.

Плевенският талант спокойно взе победата, изпреварвайки румънеца Едуард Падурару с 66 точки.