Начало / Последни новини / Златен медал за Даниел Анков, бронзов за Добромир Николов

Златен медал за Даниел Анков, бронзов за Добромир Николов

Плевенчанинът Даниел Анков спечели скока на дължина при мъжете в 48-ото издание на най-старото състезание по лека атлетика в Европа – международен турнир „Академик“. 7,23 метра осигуриха триумфа на настоящия състезател на КЛАСА /София/ в столичната зала „Асикс Арена“. Реализира ги в петия си опит. Най-сериозния му конкурент в сектора – Крум Захариев от Славия /София/ завърши с 6,99 м.

Юношата Добромир Николов бе единствения представител на плевенската атлетика в турнира. Възпитаникът на АК Плевен 2014 участва в три старта. Очаквано най-силно се представи в титулярната си дисциплина – 60 метра с препятствия, която бе единствената надпревара за неговата възраст. Николов спечели бронзов медал, финиширайки за 8,51 секунди. По-бързи от него бяха представителя на домакините Радин Вълчев и  Кристиян Патъров от Левски 2016 /София/.

При мъжете в спринта на 200 м и 60 м гладко бягане, Добромир е съответно 5-и и 16-и.

Пловдивчанката Милена Миткова /скок дължина/ и представителят на домакините Алекс Василев /800 м бягане/ са атлетите №1 на турнир „Академик”.