Начало / Последни новини / Златен медал за боксьор на Спартак в Македония

Златен медал за боксьор на Спартак в Македония

Боксьорът на плевенския Спартак и българския национален отбор – Иван Мечков спечели златен медал от международния турнир по бокс за мъже „Златен гонг“. До победата достигна след безапелационно превъзходство над Грегор Скрянец от Словения в категорията до 91 кг.

Традиционната надпревара се проведе в македонската столица Скопие.

Над всички на ринга бе другия български национал – Боян Асенов. Той бе удостоен с купата за най-техничен боксьор на турнира. Асенов спечели категорията до 56 кг след като на финала победи Леотрим Рексепи от Косово с прекратяване на срещата в третия рунд при 2:0 в негова полза. Двамата ни боксьори бяха извеждани за своите срещи от треньора Валентин Поптолев. Вангел Иванов бе българският представител при съдиите.