Начало / Последни новини / Здравко Колев и Милен Гургуров станаха шампиони по нощно ориентиране

Здравко Колев и Милен Гургуров станаха шампиони по нощно ориентиране

Шест медала – два златни, три сребърни и един бронзов спечелиха състезателите на плевенския СКО Север в троянското село Орешак. Там се проведе държавното първенство по нощно ориентиране и 57-ото издание на купа „Ехо“. От плевенския тим най-добре се представиха Здравко Колев и Милен Гургуров, които станаха шампиони на България. По трасето с дължина 2.9 км със 115 метра изкачване и 11 контролни точки, Колев бе недостижим за 25-те си съперници при момчетата до 14 години.

Гургуров пък първи измина дистанцията от 3.8 км със 130 метра изкачване и 14 контроли при мъжете до 50 години.

Вилиана Гургурова /Ж-14/, Цветелина Цветанова /Ж-16/ и Елвина Иванова /Ж-50/ станаха вицешампионки. Данчо Борисов /М-55/ завоюва бронзов медал. Лиляна Маринова /Ж-20/ и Пламен Райков /М-40/ се класираха на четвърто място. Това е позицията и на СКО Север в крайното комплексно класиране за купа „Ехо“ с актив от 150 точки. Трофеят вдигна Браун тим /Велико Търново/, който събра 164 т. Втори е Компас крос /Русе/ със 153 т., а трети Вариант 5 /Търговище/ – 152 т.