Начало / Последни новини / Здравко Колев и Данчо Борисов станаха вицешампиони по нощно ориентиране

Здравко Колев и Данчо Борисов станаха вицешампиони по нощно ориентиране

Два сребърни медала спечелиха състезателите на плевенския СКО Север край Самоков. Там се проведе държавното първенство по нощно ориентиране и 58-ото издание на купа „Ехо“. От плевенския тим най-добре се представиха Здравко Колев и Данчо Борисов, които станаха вицешампиони на България. По трасето с дължина 3.8 км със 145 метра изкачване и 10 контролни точки, Колев завърши на 32 секунди след победителя Преслав Щерев от Бегун /Варна/ при момчетата до 16 години.

Борисов пък втори измина дистанцията от 3.9 км със 150 метра изкачване и 14 контроли при мъжете до 50 години.

На крачка от медалите останаха трима плевенчани – Катерина Минкова /Ж16/, Никола Иванов /М18/ и Иван Димитров /М55/ финишираха на четвърто място. С позиция по-назад е Лиляна Маринова /Ж20/.

СКО Север е на шесто място в крайното комплексно класиране за купа „Ехо“ с актив от 70 точки. Трофеят вдигна Вариант 5 /Търговище/ със 121 т. Втори е Бегун /Варна/ с 88 т., а трети Браун тим /Велико Търново/ – 82 т.