Начало / Последни новини / Здравко Колев в тройката на дълга дистанция в ДП по ориентиране

Здравко Колев в тройката на дълга дистанция в ДП по ориентиране

Здравко Колев се класира на трето място на дългата дистанция в държавното първенство по ориентиране /за състезатели от двата пола: от 12 до 18 години, мъже и жени над 35 г./ в Пампорово. Това беше и единственото призово класиране за плевенския СКО Север в този старт. При момчетата до 16 години, Колев преодоля 4.7 км с 200 метра изкачване и 16 контролни точки за 47:19 минути. Със 125 секунди по-бърз от него беше Калоян Петров. Това се оказа достатъчно за първото място на оприентировача от Вариант 5 /Търговище/. Втори завърши сливналията Божидар Куртев.

От останалите плевенски състезатели най-близо до призовата тройка беше Милен Гургуров. Той е шести при мъжете до 50 години. С позиция по-назад финишираха съотборниците му Симеон Митев /М12/, Никола Иванов /М18/ и Данчо Борисов /М55/. В призовата десетка намериха място още Катерина Минкова /Ж16/, Вилиана Гургурова /Ж16/, Цветелина Цветанова /Ж18/, Тони Иванов /М18/ и Цветелин Велков /М18/.