Начало / Последни новини / Женският тим на СКТМ Тетрон седми в А група

Женският тим на СКТМ Тетрон седми в А група

СКТМ Тетрон приключи годината на седмото /предпоследно/ място в Северната А група по тенис на маса за жени. Крайното класиране стана факт след последния турнир от втория етап на първенството. Надпреварата се проведе в Свищов и в нея участваха осем отбора. Именно местния тим Свилоза стана шампион. Треньорът на плевенския състав Владимир Петков заложи на 19-годишните Даниела Стойчева и Цвета Симеонова, както и на 17-годишната Добромира Димитрова. Те спечелиха само една среща и загубиха останалите шест. Плевенчанки разгромиха Лудогорец /Разград/ с 4:0. Не успяха да се противопоставят обаче на ОСК /Две могили/, Искър 97 /Роман/, Локомотив 50 /Горна Оряховица/, Бдинци’2000 /Видин/, свищовските Свилоза и УСК „Димитър Цанов”.

„Очаквани резултати за нашия отбор. Съставът ни е селектиран от девойки. Добромира е ученичка, а Даниела и Цвета студентки и нямат достатъчно време за нужната подготовка. При това положение е много трудно срещу очевидно по-стойностните и опитни съпернички. Имаше обаче и тимове на нашето ниво. Можехме да се преборим за шестото място“, коментира Владимир Петков.

Снимка: facebook.com/sktm.tetron