Начало / Последни новини / Етър излъга Спартак в голово шоу

Етър излъга Спартак в голово шоу

Етър победи във Велико Търново Спартак /Плевен/ в приятелски футболен мач с девет гола. Домакините реализира пет пъти, а съперника им с един по-малко. Адмирации за двата отбора, които направиха зрелищен двуостър двубой. Те заложиха на надиграването, атакуващия футбол и резултата е на лице. Домакините взеха аванс от две попадения на Илия Карапетров и Петър Димитров, но плевенския тим не се предаде – чрез автогол, точни удари на Стефан Веселинов Христов и Владимир Каптиев приключи първото полувреме с гол повече – 3:2. След почивката треньорите направиха доста промени. „Болярите“ изравниха с гол на Цветомир Тодоров, но спартаковци отново излязоха напред с попадение на Николай Велков. До края търновлии направиха обрат – 5:4 чрез Гуидо Абаян и Митко Плахов.

„Доволен съм от представянето ни в срещата. Това, което исках се получи – да разиграваме, атакуваме и въобще да владеем инициативата. Направихме го през първото полувреме. След почивката извършихме доста промени и първоначалния замисъл се развали“, коментира треньора на Спартак – Бойко Цветков.