Начало / Последни новини / „Етър“ (Велико Търново) разгроми „Ювентус“ в Малчика

„Етър“ (Велико Търново) разгроми „Ювентус“ в Малчика

„Ювентус“ (Малчика) загуби катастрофално вкъщи с 1:5 от „Етър“ (Велико Търново) в среща от 16-ия кръг на Северозападната В аматьорска футболна група. Противно на крайния резултат гостите обаче не стигнаха лесно до успеха. Те доминираха през цялото време и постоянно търсеха път към мрежата на съперника, но усилията им в атака дълго време не даваха желания резултат. Бившият голмайстор на плевенския „Спартак“ – Стефан Христов, откри резултата след центриране на съотборник. Опитите за бърза развръзка от страна на „болярите“ обаче удари на камък. Точно обратното – десетина минути след началото на второто полувреме лидерът на Юве – Светослав Бърканичков, изравни – 1:1. Радостта на тима от Малчика обаче продължи само няколко минути, защото Джихат Кямил вкара втори гол за „Етър“. Веднага след това Петър Димитров покачи на 3:1 и „Ювентус“ рухна психически. В оставащото време до края топката спря още два пъти в мрежата на домакините след удари на Любомир Генчев и Кямил.
Преди началото на двубоя стадион „Георги Кърчев“ се смълча за минута в памет на Трифон Иванов. В 3-ата минута футболистите и публиката аплодираха легендарния защитник с №3, който почина на 13 февруари.

Снимка: Фейсбук