Начало / Последни новини / Европейска титла за Натали Йонкова от първенството по шотокан карате-до в Полша

Европейска титла за Натали Йонкова от първенството по шотокан карате-до в Полша

26-мата състезатели на СКК „Спартак 14” – Плевен се представиха отлично на провелото се от 13 до 15 април в  Дамбова Гурнича, Полша Европейско първенство и купа по Шотокан карате-до за 2018 г.

Престижният форум отново събра огромен брой състезатели – 1684 от 29 европейски държави – членки на Световната Шотока карате-до организация на Обединените нации (СКДУН)

Българският национален тим спечели 8 златни медала, което отреди трето място на България в комплексното класиране от Европейското първенство. Подрастващите от националния отбор, които участваха на Европейската купа през първия състезателен ден, спечелиха 14 златни медала и класираха България на второто място в комплексното класиране.

Голям принос за този успех имат плевенските шотокан състезатели.

СКК „ Спартак 14” взе участие със 22 състезатели на Европейска купа и 4 състезатели на Европейско първенство.

Златен медал спечели ученичката на Спортно училище-Плевен, Натали Йонкова при 16- 17 г. девойки в дисциплината шобу кумите , кат. до 57 кг. След 4 изиграни кръга  и оспорван полуфинал и финал, Натали за 3-ти път се изкачи на високата позиция на почетната стълбичка. Бронз от Европейското в дисциплината отборно шобу кумите девойки 16-20 г. донесе и отборът на България в състав Мирела Йолова, Натали Йонкова, Атина Трендафилова и Стефани Костова.

Плевенският отбор за пореден път спомогна за успешното класиране на България и в надпреварата за Европейската куп. 22-мата ни състезатели донесоха 4 златни, 7 сребърни и 12 бронзови медала. Ето и статистиката поименно по възрасти и дисциплини:

Европейска  купа:

Елка Панайотова- 1 място 14-15 г. девойки, шобу кумите над 53 кг.
Тихомир Тодоров – 1 място 10-11 г. момчета, джу ипон кумите над 40 кг.
Станислав Станчев- 1 място 8-9 г. момчета, санбон кумите до 27 кг.
Кристиан Костов – 1 място 6-7 г. момчета, санбон кумите опен

Васил Брайков –  – 2 място 14-15 г. юноши, ката

Елица Станчева – 2 място 12-13 г. девойки, шобу кумите до 51 кг.
Далия Гочева – 2 място 10-11 г. момичета, санбон кумите над 40 кг.
Анатолий Стефанов –  2 място 10-11 г. момчета, санбон кумите над 40 кг.,

Станислав Станчев – 2 място ката, 8-9 г. момчета

Кристиан Костов – 2 място ката момчета 6-7 г.
Дариан Абди – 2 място 6-7 г. момчета , санбон кумите опен

Петър Радоловски- 3 място, 12-13 г. момчета , джу ипон кумите над 45 кг.,
Мариян Тодоров-3 място 12-13 г. юноши, шобу кумите над 50 кг.

Елица Станчева-  3 място 12-13 г. момичета, джу ипон кумите до 50 кг.

Тихомир Тодоров-  3 място 10-11 г. момчета, санбон кумите над 40 кг.,
Стефани Иванова – 3 място, 10-11 г. момичета , санбон кумите над 40 кг.,
Стефани Ангелова- 3 място, 10-11 г. момичета , санбон кумите над 40 кг.,

Петър Станчев – 3 място 8-9 г. момчета, санбон кумите до 27 кг., и на ката 8-9 г. момчета
Никол Ангелова- 3 място, 8-9 г. момичета , санбон кумите над 40 кг.,

Ивайло Василев-  3 място 6-7 г. момчета, санбон кумите опен

Йонан Михайлов-3 място 6-7 г. момчета, ката,
Александър Ангелов –  3 място 6-7 г. момчета, санбон кумите опен

Президентът на БФШК- сенсей Ал.Славков, и Милена Кирниколова с купата за 2-ро място в комплексното класиране по държави

„Школата на подрастващите в клуба ни е отлична. Такова добро поколение не може да не е заявка за бъдещи сериозни успехи на високо ниво – Европейско и Световно първенство. Юношите и девойките над 16 г. вече жънат своите успехи – Натали, Мирела, и момчетата – Марк, Ивайло…Щастливи сме с Маринела, че те имат амбициозни последователи. Благодарни сме на родители за всеотдайността и постоянството, с което водят децата си в залата. Сигурна съм, че ще продължим да славим името на България по света.”, сподели Милена Кирниколова.