Начало / Последни новини / Държавно отборно първенство по шахмат проведоха за седма година в Червен бряг

Държавно отборно първенство по шахмат проведоха за седма година в Червен бряг

На Държавно отборно първенство за сеньори и синьорити по шахмат бе домакин Червен бряг от 8 до 10 юли. За седма поредна година организатор на състезанието е шахматен клуб „Михаил Тал“, съобщават от пресцентъра на Община Червен бряг. Участие взеха седем мъжки и четири женски отбора. Надпреварата се проведе по кръгова система, като всеки отбор се изправи срещу всички останали. След крайно оспорвана игра при мъжете и жените се стигна до следното класиране при мъжете: първо място – ЦСКА София, второ място – Оряхово, трето място – Ямбол. При жените първенци станаха от Казанлък, второто място зае отборът на Червен бряг, а трети се класираха от Благоевград.

Снимка: Община Червен бряг