Начало / Последни новини / Дунав /Русе/ вкара четири на Вихър /Славяново/
Снимка: Станислав Костадинов

Дунав /Русе/ вкара четири на Вихър /Славяново/

Загуба с 0:4 понесе Вихър /Славяново/ от Дунав /Русе/ в приятелска среща играна в Тетевен. Заслужен успех на новака в Първа професионална лига. Той държеше инициативата през целия мач, трайно владееше топката, докато третодивизионния тим действаше по дефанзивно, разчитайки на епизодични контраатаки. При една от тях в 18-ата минута Иван Иванов можеше да вкара, но се засуети пред завършващия удар и опасността за русенци отмина. Малко след това крайдунавския състав материализира предимството си, възползвайки се от пасивността на бранител на съперника. В края на полувремето съдията отсъди спорна дузпа и топката за втори път спря в мрежата зад Светлин Линев. След почивката Иван Иванов отново пропусна отлична възможност да преодолее вратаря на Дунав. В средата на полувремето футболист от Русе направи резултата категоричен. Десетина минути преди края бърза контраатака на русенци завърши с прострелен голов удар за крайното 4:0. „Доволен съм от представянето на моите футболисти, въпреки четирите гола, които допуснаха. Дунав е добър тим и са доста напред в подготовката, докато ние тренираме едва от два дни. Наясно бях с това, но поех риска да играем, защото от мачовете със силните съперници само можем да си извадим поуки“, коментира треньорът на Вихър Красимир Бислимов.