Начало / Последни новини / Дузпа изхвърли ОФК Спартак от турнира за купата на България след голов екшън в Драгалевци

Плевенският Спартак отпадна от футболния турнир за купата на България след загуба в София от местния Септември. Същински голов екшън сътвориха съперниците, като нашите отстъпиха с 3:4. Победното попадение за столичани дойде след дузпа. Мачът започна отлично за тях и след 4 минути игра водеха в резултата с попадението на Георги Русев. Селекцията на Красимир Бислимов и Петър Ванков бързо го заличи с гол на Петър Тончев в 10-ата минута. Секунди по-късно обаче нашите отново се оказаха догонващи след точен изстрел на домакините – 2:1. Почивката наближаваше, когато капитана на Септември – Борис Галчев направи 3:1. Спартаковци не се предадоха и десетина минути след почивката Кристиян Григоров намали на 2:3. Отново той върна окончателно интригата с второ попадение в 76-ата минута. Мачът отиваше към продължения, когато в 87-ата минута габровския съдия Петър Кузев отсъди дузпа за софийския състав и Павел Петков я реализира за крайното 4:3.