Начало / Последни новини / Драма в Левски! Вихър /Славяново/ би домакините след дузпи

Драма в Левски! Вихър /Славяново/ би домакините след дузпи

Вихър /Славяново/ се класира за следващия кръг на турнира за купата на Аматьорската футболна лига след 3:1 в Левски над едноименния тим. Победата дойде след изпълнения на дузпи. Редовните 90 минути завършиха без гол. Първата част премина при поделено надмощие. Пред двете врати имаше по една опасност. Венцислав Миленов от домакините уцели гредата, а Йоан Петков се измъкна сам срещу левскарския страж, но не успя да го преодолее. След почивката гостите взеха инициативата. Петков повтори пропуска от първото полувреме. Не успя да вкара и дузпа. Леон Илиев пък не уцели празната врата. Така спорът трябваше да бъде разрешен след изпълнения на дузпи. Миленов пропусна първата за Левски, уцелвайки гредата. Петков изведе Вихър напред с точен изстрел. Любомир Тодоров изравни. Борислав Иванов отново даде преднина на славяновския състав. Антонио Иванджиков пропусна, а Светльо Кръстев вкара за 3:1. Евгени Систов постави точка на спора с шут гредата. Така Вихър се класира за финала на Плевенска област, който ще се играе на 4 октомври.