Начало / Спорт / Добро представяне на плевенските боксьори на Държавното за юноши

Добро представяне на плевенските боксьори на Държавното за юноши

боксСребро и бронз  спечелиха плевенските боксьори на Държавното първенство за юноши младша възраст – 2 кръг, което се състоя от 24 до 28 март в зала „Васил Левски“ в град Пазарджик. Сребърен медал извоюва Красимир Александров от Спартак (Плевен) в категория до 66 кг, а с бронз се окичи неговият съотборник Ивайло Иванов в категория до 44 кг., пише plevensport.eu. Пети пък в своята категория до 60 кг завърши Наско Николов. В шампионата взеха участие 250 боксьори от 52 клуба. БК Спартак (Плевен) беше представен от 7 състезатели, а от другия плевенския тим – „Мизия 80“, на ринга се качиха двама боксьори.

В класирането по медали боксов клуб Спартак (Плевен) се нареди на 12-то място с два медала, заедно с БК Арда (Кърджали). На първо място по отличия завърши БК Сторм (София) с 3 златни медала, следван от Победа (Бургас) с 2 златни, 2 сребърни и 2 бронзови и домакините от БК Тракиец – с 2 златни и 1 бронзов медал.