Начало / Последни новини / Добромир Николов е национален шампион на седмобой

Добромир Николов е национален шампион на седмобой

Лекоатлетът на АК Плевен 2014 – Добромир Николов спечели титлата в националния шампионат по седмобой /60 метра гладко бягане, скок дължина, тласкане гюле, скок височина, бягане 60 метра с препятствия, овчарски скок и 1000 м гладко бягане/ за юноши под 20 години в столичната зала „Асикс Арена“. Възпитаникът на треньора Никола Николов /негов дядо/ завърши с 4421 точки. Той бе победителят на скок дължина с 6,48 метра, което му осигури 693 т. В спринта на 60 м финишира за 7,14 секунди /833 т./, като пред него завърши единствено Кристиан Атанасов от столичния КЛАСА, но той остана извън комплексното класиране. Добромир бе втори и на препятствията 8,54 сек. /851 т/, където първи стана габровеца Денислав Драшков. На скок височина плевенчанина преодоля 1,90 м /714 т/, като единствено Габриел Митов от Червен бряг скочи повече – 2,05 м, но той също е извън общото класиране, защото не участва във всички дисциплини. Николов е трети на овчарски скок, четвърти на гюле и 1000 м гладко бягане. В състезанието участваха двама негови съотборници – Цветелин Кирилов е пети с 3471 т., а Светлин Таренгов – шести с 3224 т.. С 3163 т. Симеон Цветков от СКЛА Спринт /Червен бряг/ е осми.