Начало / Последни новини / Днес юношите на ХК Полюс-ТМ играят за купата на България

Днес юношите на ХК Полюс-ТМ играят за купата на България

Локомотив /Мездра/ и Албатрос /Бургас/ са противниците на плевенския Полюс-ТМ в квалификациите на турнира за купата на България по хандбал за юноши старша възраст. Жребият изпрати трите отбора в група А. Мачовете помежду им ще се изиграят днес в габровската зала „Орловец”. Победителят от групата се класира за финалния турнир, който ще се проведе на 3 – 4 март.

За трофея ще спорят общо 12 тима, които стартират в квалификациите.

Освен на мачовете от група А, Габрово ще е арена и на битките от група Б. Там за първото място ще спорят Локомотив /Горна Оряховица/, АСТИ-91 /Хасково/ и Шумен-61 /Шумен/.

Шуменската зала „Плиска“ пък приема двубоите от другите две квалификационни групи. Съперници в група В са Раховец-2008 /Горна Оряховица/, Спартак /Варна/ и едноименния тим на Поморие.

Опака-1974 /Опака/, Добруджа /Добрич/ и Фрегата /Бургас/ ще премерят сили в група Г. Ако ХК Фрегата спечели, именно този клуб ще е домакин на финалния турнир, в който ще участват победителите от четирите квалификационни групи.

Снимка: ХК Спартак Плевен – фейсбук