Начало / Последни новини / Днес младшата на ХК Полюс-ТМ играе за купата на България

Днес младшата на ХК Полюс-ТМ играе за купата на България

Раховец-2008 /Горна Оряховица/, Мартен-67 /Мартен/ и Поморие /Поморие/ са противниците на плевенския Полюс-ТМ в квалификациите на турнира за купата на България по хандбал за юноши младша възраст /М-14/. Жребият изпрати четирите отбора в група В. Мачовете помежду им ще се изиграят днес в шуменската зала „Плиска”. Първите два отбора в крайното подреждане се класират за финалния турнир който ще се проведе на 9 – 10 март в Шумен /ако местния Шумен-61 преодолее квалификациите/.

За трофея ще спорят общо 13 тима. Първенците от съответните зонални първенства – Левски /Левски/, Добруджа /Добрич/ и Фрегата /Бургас/ се класират директно за финалният турнир. Останалите 10 отбора са разделение в три квалификационни групи според класиранията им през есента. Габровската зала „Орловец” приема двубоите от другите две квалификационни групи. Само победителите в тях продължават в заключителната част на турнира. Съперници в група А са Труд /Труд/, Спартак /Варна/ и Локомотив /Горна Оряховица/. Шумен-61 /Шумен/, Беласица /Петрич/ и Локомотив /Варна/ ще мерят сили в група Б.

Снимка: ХК Спартак Плевен – фейсбук