Начало / Последни новини / Децата на ФК Спартак 1919 и Янтра /ПТ/ завършиха 3:3

Децата на ФК Спартак 1919 и Янтра /ПТ/ завършиха 3:3

Плевенският ФК Спартак 1919 и гостуващия му Янтра /Полски Тръмбеш/ не излъчиха победител – 3:3. Двубоят бе от 28-ия кръг на детското футболно първенство на подзона Велико Търново. Домакините сами са си виновни за изпуснатата победа, въпреки че изравниха в края на мача. Те доминираха през цялото време, създадоха доста голови ситуации, повечето от които пропиляха, а за капак вратарски грешки едва не им донесоха загуба. В 8-ата минута Тончо Георгиев откри за плевенчани. След още толкова време равенството бе възстановено. В 25-ата минута Айгюн Рюстемов стреля неспасяемо от 20 метра – 2:1. Веднага след почивката спартаковци пропуснаха да вкарат още три пъти. В 55-а и 58-ата минута съперника се възползва от елементарни грешки и направи обрат – 2:3. Малко преди края Тончо Георгиев проби и подаде на Рюстемов, който изравни.