Начало / Последни новини / Децата на Спартак с победа над Бдин

Децата на Спартак с победа над Бдин

Плевенският Спартак се наложи с 3:2 над гостуващия му Бдин /Видин/. Двубоят бе от 12-ия кръг на зоналното футболно първенство за деца до 15 години. Вместо да разгроми съперника, селекцията на треньора Илич Митранов достигна до успеха по трудния начин. Домакините започнаха разконцентрирано и бързо бяха наказани. В 6-ата минута колективна грешка допусна съперник да изрита топката, тя прехвърли вратаря и спря в мрежата му – 0:1. Постепенно плевенския тим взе инициативата пренесе действията пред вратата на видинчани. Така се стигна до 20-ата минута, когато Тихомир Динев изравни. Попадението даде увереност на плевенчани и обратно – смути бдинци. Това се усети след няколко минути, когато капитана Мариян Великов шутира неспасяемо от границата на наказателното поле за 2:1. До края на полувремето спартаковци реализираха и трети път, чрез Денислав Петров, който бе точен с глава. След почивката Спартак натисна и топката се разиграваше само пред вратата на противника. Слав Петков пропусна две възможности за гол. В края на мача неразчетено излизане на плевенския вратар позволи на футболист от Бдин да вкара втори гол, като за него помогна и силния вятър.