Начало / Последни новини / Децата на Спартак сами се разгромиха в Монтана
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Децата на Спартак сами се разгромиха в Монтана

Тежка загуба – 1:5 отнесе плевенския Спартак в Монтана срещу едноименния тим. Двубоят бе от 13-ия кръг на зоналното футболно първенство за деца до 15 години. Гостите трябва да се сърдят само на себе си за поражението. Именно с тяхно съдействие домакините реализираха четири от попаденията си. Иначе мача бе почти равностоен. В 20-ата минута обаче бранител вместо да избие топката се засуети, съперник му я отне и стана 1:0. В края на полувремето капитана на спартаковци Мариян Пепов сбърка в централната част на терена, последва контраатака и монтанци удвоиха аванса си. Четвърт час след почивката домакините проведоха красива акция и преднината им нарасна до категорична. Малко след това Слав Петков изпълни прецизно фаул за 3:1. В 65-ата минута плевенския вратар допусна левашки гол. Това обаче не бе всичко от него. Секунди преди последния съдийски сигнал той учудващо не успя да реагира на изритана от 30 метра топка и окончателното 5:1 вече бе факт.