Начало / Последни новини / Децата на Спартак паднаха от юношите на Козлодуй

Децата на Спартак паднаха от юношите на Козлодуй

Плевенският Спартак отстъпи с 0:2 у дома срещу Първа атомна /Козлодуй/. Двубоят бе от 13-ия кръг на зоналното футболно първенство за юноши старша възраст – група А. Селекцията на Светослав Бърканичков обаче бе предимно от деца /родени 2002-2003 г./. Причината – седем от основните му футболисти са ангажирани с мача на елитната група до 17 години. Според правилника в тази възраст футболистите нямат право да участват в две срещи в период от 24 часа. Именно това принуди треньора да замести отсъстващите с деца. Те започнаха обнадеждаващо. Създадоха отлична възможност за гол, но я пропиляха. След това капитана Георги Христов стреля от фаул в гредата. Гостите изковаха успеха в последните десетина минути на първото полувреме. Първо в 35-ата настана суматоха пред плевенската врата. След серия от карамболи топката попадна у играч от Козлодуй и той с голяма доза късмет я насочи в мрежата. Секунди преди почивката вратаря на домакините парира удар, но изпусна топката и дебнещия наблизо съперник оформи крайното 2:0. През второто полувреме действията се развиваха предимно в централната част на терена, като атаките към двете врати почти липсваха.