Начало / Последни новини / Децата на Емил Цветанов на пето място за купата на Сандански

Децата на Емил Цветанов на пето място за купата на Сандански

ФК Спартак /Плевен/ завърши на пето място в международния футболен турнир за деца /родени до 2004 година/ за купата на Сандански. В него участваха осем отбора, разделени в две групи. Жребият изпрати плевенската селекция на треньора Емил Цветанов в първата компания. Спартаковци започнаха вихрено, разбивайки със 7:0 връстниците си от ФК Янг бойс /Неготино, Македония/. Втората среща с ДФК Мечетата /Петрич/ бе изключително оспорвана, като реалния резултат бе равния. Секунди преди края обаче плевенчани допуснаха грешка и загубиха с 2:3. В последния мач в групата не успяха да се противопоставят на пернишкия ОФК Миньор, който ги победи с 3:0. Така ФК Спартак завърши на трето място. Тази позиция му отреди двубой за петата място в крайното комплексно класиране с третия от Втора група – столичния ФК София спорт. Спартаковци биха категорично – 3:0. Така плевенския тим затвърди класирането си от миналогодишното издание на същия турнир, когато пак завърши пети.

Победител в сегашната надпревара стана ОФК Миньор /Перник/, надвил на финала бургаския Черноморец с 4:1 след изпълнения на дузпи. Третото място е за домакините от Вихрен /Сандански/ след 4:0 над петричкия ДФК Мечетата. „Въпреки че атмосферните условия не ни позволиха да направим нормална подготовка, всички деца се представиха добре. Организацията на турнира бе отлична“, коментира Емил Цветанов.