Начало / Спорт / Детелин Далаклиев с нов златен медал

Детелин Далаклиев с нов златен медал

Четирикратният носител на приза „Спортист на Плевен“, Детелин Далакиев прибави нов трофей вдетелин далаклиев актива си. Боксьорът от БК „Мизия 80“ спечели златния медал от проведения в Кърджали между 13 и 17 май втори кръг на Държавното лично отборно първенство по бокс за мъже и Купа България 2014. Световният шампион от Милано 2009 извоюва три победи и затвърди титлата си в категория до 60 кг.

Освен златното отличие на Детелин Далаклиев, боксьорите от Плевенска област завоюваха и 2 сребърни и 3 бронзови медала. В категория до 81 кг Галин Георгиев от БК „Мизия 80“ се окичи със среброто. Второто сребърно отличие за нашия регион донесе състезателят от БК „Червен бряг“ Ивелин Иванов в категория до 56 кг.  В категорията на най-тежките боксьори – над 91 кг, участваха трима състезатели от Плевенска област. Бронзови медали извоюваха Диян Петров от БК „Спартак Плевен“ и Петър Вълков от БК „Червен бряг“. На пето място в категорията приключи своето участие Тони Петков от плевенския БК „Мизия 80“.

Боксьорът от „Спартак Плевен“ Цветозар Якимов грабна бронза в категория до 64 кг, като в 1/2-финалите отстъпи от Ангел Димов от Ямбол с нокаут в първия рунд.

Общо 69 боксьори от 27 клуба в страната участваха във втория кръг на Държавното първенство по бокс в Кърджали.