Начало / Последни новини / Десет медала за Север /Плевен/ край Севлиево

Десет медала за Север /Плевен/ край Севлиево

По четири златни, сребърни и два бронзови медала спечели плевенския СКО Север от традиционното състезание по ориентиране за купа „Идеал Стандарт“ в с. Младен, община Севлиево. Малко не достигна на Милен Симеонов да се класира в призовата тройка на мъжкия елит. Той премина по трасето от 5.7 км с 23 контролни точки за 55:30 минути, изоставайки със 129 секунди от третия – Живко Чипев от Дряново.

Изцяло плевенска бе битката за първото място при мъжете до 35 години. Пламен Райков най-бързо преодоля дистанцията от 5.1 км с 19 контроли. 66 секунди след него финишира съотборника му Мартин Минков. Силно участие на СКО Север и при момчетата до 16 години. Цветелин Велков взе златния медал, изминавайки 4.5 км с 15 контролни точки за 46:17 минути. Съотборникът му Никола Иванов изостана на 11:22 мин, но се класира на трето място.

При девойките до 18 години победата спечели Лиляна Маринова след като преодоля 4.2 км с 15 контроли за 55:27 мин. В същата възрастова група, но за юноши първото място е за съотборника й Здравко Христов. Здравко Колев пък е със сребърен медал при момчетата до 14 години. Същите отличия и за Цветелина Цветанова /Ж-16/ и Елена Здравкова /Ж-10/. Анна Лачева е трета за момичета до 12 години.

Успехите на плевенските състезатели отредиха на СКО Север второ място в крайното отборно класиране със 101 точки. С 58 повече победител стана Узана /Габрово/.