Начало / Последни новини / Десетки културисти от цялата страна се събраха в Червен бряг

Десетки културисти от цялата страна се събраха в Червен бряг

За първа година Община Червен бряг посрещна десетки културисти от цялата страна, съобщават от местната администрация в града. Община за първа година бе организатор на Турнир по културизъм по идея на трикратния републикански шампион за младежи Светомир Андреев от Червен бряг. Турнирът се проведе със специалното съдействие на Българската федерация по културизъм и фитнес съвместно с Община Червен бряг, която подкрепи и съдейства за реализирането на идеята, с цел подкрепа на изявените спортисти от града, както и насърчаване на децата и младежите за занимания с различни видове спорт.

Мероприятието се състоя в четири категории при мъжете и две при жените, също така беше излъчен и абсолютен шамион. В категория до 80 кг. бяха отличени с първо, второ и трето място съответно: Йовко Тихов, Месут Ахмед и Георги Василев. В категория до 90 кг. победител стана Николай Костадинов, а негови подгласници Николай Попов и Георги Серкьов. В категория до 100 кг. Боян Иванов грабда първото място, а след него останаха Георги Карамишев и Николай Николов. Красимир Сарафов стана победител в категория над 100 кг. За амбсолютен шампион бе провъзгласен Боян Иванов.

Награди в женските категории бяха раздадени в категория жени до 163 см на: Анна Димитрова, Марина Декова и Анна – Мария Андреева и жени над 163 см: Даниела Захариева, Василева Василева и Александра Маркова.

Наградата за публиката отиде при Виктор Михайлов.

Снимка: Община Червен бряг