Начало / Последни новини / Дербито на Плевенска област остана неразрешено

Дербито на Плевенска област остана неразрешено

Вихър и едноименния отбор на град Левски завършиха 1:1 в Славяново. Двубоят бе от 14-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Това бе дербито не само на Плевенска област, но и на кръга. Получи се истинска битка, надиграване, без много голови ситуации. Още в началните секунди Ивайло Иванов стреля опасно, но вратаря на домакините Светлин Линев спаси. В 18-ата минута Любомир Тодоров бе фаулиран при голова ситуация за гостите. Половин час след началния съдийски сигнал обаче топката се укроти в мрежата им. Любомир Борисов скочи за висока топка, останаха съмнения за нарушение срещу него и в суматохата Иван Иванов реализира – 1:0. След почивката левскарите натиснаха и в 60-ата минута Станислав Иванов центрира, а Цветан Петров с глава изравни. После Линев спаси шут от фаул на Петров. След това Евгени Систов надбяга защитата на Вихър, но стреля в аут. Накрая Светослав Кръстев от домакините насочи с глава топката покрай вратата.