Акценти

Ден на дарителя

От 1937 г. на Никулден в България се отбелязва Денят на дарителя. Традицията се свързва с името на големия благодетел и дарител Нанчо Попович от Шумен, който завещава средства за построяване на Девическото училище в родния си град и за стипендии на талантливи ученици.

 

Прочетете също:

Пловдив спечели XXII ученическо състезание Млад спасител, а отборът на Варна върна намерена сума пари

С много емоции и вълнение завърши XXII Национално ученическо състезание „Млад спасител“, съобщиха от МВР …