Акценти

Денят на героите на Румъния беше почетен в Плевен

Денят на героите на Румъния беше почетен с панихида, отслужена от румънски свещеници, и поднасяне на венци и цветя пред паметната плоча на загиналите румънски офицери и войници на фасадата на Параклис мавзолей „Св. Георги Победоносец” в Плевен.

По този повод в града пристигнаха дипломати от Посолството на Румъния у нас, придружавани от отец Налуцо Опре – представител на Румънската църква в България. В ритуала участва кметът на Община Плевен Георг Спартански.

Венци и цветя по повод Деня на героите на Румъния бяха поднесени и пред паметника на румънските воини в Мемориалния парк в Гривица, а по-късно и в двора на музея „Крал Карол” в Пордим.

Прочетете също:

Благотворителната кампания „Мото Коледа“ в Плевен събра 59 335 лв. за деца в нужда и очаква сумата да надхвърли 60 000 лв.

Благотворителната кампания „Мото Коледа“ в Плевен успешно отчете събрани средства в размер на 59 335 …