Начало / Спорт / Девойките на „Шугар” отиват на квалификации за място във финалите на Държавното

Девойките на „Шугар” отиват на квалификации за място във финалите на Държавното

shugar_devoiki

Девойките до 19 години на плевенския хандбален отбор „Шугар” ще трябва да вземат участие в мини квалификационен турнир, ако искат да се класират за финалите на Държавното първенство, пише сайтът plevensport.eu. Турнирът ще се състои на 24 април (четвъртък) в Габрово, където между 25 и 27 април ще се проведат и държавните финали в тази възрастова група. Пет отбора се класират по право за последната фаза на шампионата – Бъки (Габрово), Етър’64 (Велико Търново), Ники спорт (Сливница), ХК Панагюрище и „Васил Левски“ (Нови Пазар). Останалите три отбора, които ще се присъединят към тази компания, ще станат ясни след изиграването на три предварителни квалификационни двубоя. В тях ще се включат Шугар (Плевен), ХК Хасково, Шумен’98 и Нове-99 (Свищов).

Този четвъртък непосредствено преди срещите, от 15.00 часа, ще бъде теглен жребият за турнира, като четирите отбора ще бъдат разпределени в две двойки. Победителите от двата мача ще продължат напред, а загубилите ще се срещнат помежду си за спечелване на последното вакантно място за финалите. От Българската федерация по хандбал информират, че четирите отбора участници ще си разделят по равно разходите за съдии, делегат, лекар и обслужващ персонал.