Начало / Последни новини / Девойките на ВК Спартак 1996 с добра изходна позиция за пролетта

Девойките на ВК Спартак 1996 с добра изходна позиция за пролетта

Девойките старша възраст на плевенския ВК Спартак 1996 завършиха на второ място есенния полусезон в предварителна група Е (регион Хемус, Западна и Централна България) от държавното първенство по волейбол. Във Видин селекцията на Мариана Костова надигра Импулс (Долна Оряховица), едноименния тим на Павликени и другия плевенски отбор Олимпиец, като загуби само от Бдин-Вида. Именно видинчанки са есенен първенец. През идната година предстои втората част от битките в групата. След изиграването им само първите два отбора в класирането продължават напред с участие в квалификационен турнир и т.н..

„Българската федерация по волейбол отне квотата за нашия регион за директно класиране на финали на държавното първенство и отборите трябва да играят допълнителни квалификации. Проблемите в нашия клуб са свързани най-вече с лошата база. Тези недостатъци не са от вчера. Винаги сме успявали да наваксаме с добри резултати. Смятам, че и сега ще се справим“, заяви треньорката на ВК Спартак Мариана Костова.