Начало / Последни новини / Девойките на ВК Спартак 1996 преследват квота за финалите на държавното

Девойките на ВК Спартак 1996 преследват квота за финалите на държавното

Спечелване на квота за участие във финалите на държавното първенство по волейбол е целта пред девойките старша възраст на плевенският Спартак 1996. Възпитаничките на Мариана Костова получиха това право след като се класираха на второ място (след видинския Бдин-Вида) в предварителна група Е (регион Хемус, Западна и Централна България).

Българската федерация по волейбол отне квотата за нашия регион за директно класиране на финали на държавното първенство и отборите трябва да играят допълнителни квалификации. Така първата стъпка от осигуряването на място сред осемте финалисти е спечелване на квалификационен турнир – Група Ж. Съперници на нашите в него са съставите на ЙЕБ Шумен 05, Родопа (Смолян) и Ахил Волей (София). Играе се всеки срещу всеки на 7-и и 8-и април. Победителят се класира за допълнителен турнир, в който ще спори с Бдин-Вида и с най-добрия тим от квалификационен турнир – Група З. Завършилите на първо и второ място в този допълнителен турнир се класират за финалите на националното първенство.