Начало / Последни новини / Дебютант вкара четири пъти за Мизия срещу Ситомир

Дебютант вкара четири пъти за Мизия срещу Ситомир

Новакът в Северозападната В аматьорска футболна група – Мизия /Кнежа/ победи с 5:2 Ситомир /Никопол/ в приятелска среща. Герой за победителите стана нападателя Милен Тонев, който реализира четири попадения. Това бе дебютния мач на бившия вече капитан на Ботев /Луковит/ с екипа на Мизия. Селекцията на играещия треньор Димитър Петров имаше надмощие през целия двубой. Тонев даде предимство на своите с първия си гол, десетина минути след началния съдийски сигнал. След това отново той удвои аванса на отбора си. Помислили, че ще спечелят срещата без особено да се напрягат, футболистите на Мизия решиха да доиграят първата част лежерно. Това обаче им изигра лоша шега. В 42-ата минута допуснаха грешка, която доведе до дузпа, а с реализирането й стана 2:1. В последните секунди пък бившия играч на Белите орли – Иван Брезоев се възползва от нов гаф на съперника и равенството бе възстановено. След почивката тима от Кнежа взе инициативата. Тон за промяната даде именно наставника Димитър Петров с попадение в 60-ата минута. След това през интервал от по десетина минути Тонев матира защитата на противника още два пъти за крайното 5:2.