Начало / Последни новини / Двоен успех за плевенския каратист Тихомир Тодоров

Двоен успех за плевенския каратист Тихомир Тодоров

Състезателят на карате клуб Спартак-Плевен, Тихомир Тодоров, спечели два бронзови медала от Международния турнир „Иппон къп“,  който се проведе  град Лесковац, Сърбия по правилника на WKF.  В конкуренция от шест държави и над 800 състезатели протече турнира. Тихомир бе единственият представител на карате школата на Спартак, но грабна бронза и в двете състезателни дисциплини.

Атрактивно бе участието му в дисциплината кумите, където надви първия си опонент с 8:0 точки. Три удара с крак в главата бяха достатъчни за тази категорична победа. Втория опонент победи с 1:0 точки. На полуфинала резултатът бе  0:1 точки в полза на другия полуфиналист и така Тихомир спечели бронза.

„Тихомир през тази година е един от най-активните ни състезатели. Ще се радваме тази амбиция и постоянство да продължат и  в бъдеще“,  споделиха от ръководството на Клуба. Последното участие на четвъртокласника ще бъде на Международен турнир в София, а очакванията за нови постижения са напълно реални.