Начало / Последни новини / Две изпитания за ХК Спартак от турнира за купата на България

Две изпитания за ХК Спартак от турнира за купата на България

Две сериозни битки за класиране на полуфинал предстоят на плевенския Спартак в турнира за купата на България по хандбал. Въпросните изпитания са за женския и мъжкия отбор на клуба. Те ще приемат съперниците си в събота, 14 декември в залата на Медицински университет – Плевен. От 13:00 часа мъжете на Спартак са домакин на НСА (София). Реферите на срещата са Г. Дойчинов и Ю. Горецов. Спартаковци вече отстраниха един съперник – Етър 64 (Велико Търново) с 38:31 в осминафиналите. Столичани достигнаха до четвъртфинала след 27:24 в Бургас срещу местния Фрегата. Победителят в Плевен се класира за полуфиналите, където на 14 март 2020 година ще срещне спечелилият мача Чардафон (Габрово) – АСТИ-91 (Хасково).

Женският тим на Спартак е домакин на едноименния тим на град Шумен. Мачът е от четвъртфиналите на турнира и ще се проведе в събота, 14 декември от 16:00 часа. Ще го ръководят арбитрите Св. Йовчев и Зв. Йончев. Плевенчанки вече играха у дома през този сезон с вицешампионките. Шумен 98 спечели двубоя от втория кръг на първенството в Плевен с 22:16. Победителят от съботната среща се класира на полуфинал, където ще играе на 7 март 2020 година срещу спечелилият мача Етър 64 (Велико Търново) – Ники спорт (Сливница).