Начало / Последни новини / Два медала за децата на БК Класик /Белене/

Два медала за децата на БК Класик /Белене/

Сребърен и бронзов медала завоюваха състезателите на БК Класик /Белене/ от държавния личен-отборен шампионат за деца по борба класически стил. Около 250 подрастващи от цялата страна излязоха на тепиха в залата на Математическата гимназия „Акад. Иван Ценов“ във Враца. Беленският треньор Момчил Ганчев заложи на осем свои възпитаници. От тях най-добре се представи Александър Коев, който стана вицешампион в категорията до 59 кг. Той надви трима съперника и на финала се изправи срещу пловдивчанина Христомир Пиронков. Имаше шанс да го победи, но не се възползва и остана втори. Съотборникът му Станислав Пироев се окичи с бронзов медал при 42-килограмовите в жестока конкуренция с 34 противници. Беленчанинът се справи с четирима съперници. В петата схватка обаче не успя срещу шампиона Дамян Иванов от Тетевен.

Близо до медалистите остана Георги Митков. В категорията до 35 кг той надви трима, но загуби от двама и завърши на пето място. Сходен шанс изпусна и брат му Найден /кат. 30 кг/. Той спечели две срещи, но след това отстъпи и остана извън призовата тройка. На позиция след него тук е съотборника му Янислав Димитров, спечелил и загубил по веднъж. Същото съотношение и за Петър Андреев /кат.73 кг/. Момчил Ганчев оценява представянето на състезателите си като много добро.