Начало / Последни новини / Два бронзови медала за националите на Петър Антов в Грузия

Два бронзови медала за националите на Петър Антов в Грузия

Бургазлията Райко Райков /категория до 55 кг/ и Калоян Павлов /97 кг/ от Левски /София/ спечелиха бронзови медали за България в турнир „Мухран Вакхтангадзе“ по класическа борба в Батуми /Грузия/. Двамата са част от юношеският ни национален отбор, чийто старши треньор е Петър Антов /главен треньор на плевенския СКБ Изобор/. Сред избранниците му бяха трима негови възпитаници в Плевен. Малко не достигна на вицешампиона на България Цветан Сирашки /60 кг/ за медал в Грузия. Той се класира на пето място след като победи арменец, после загуби от световния шампион /грузинец/ и в последната си среща не успя срещу представител на Киргизстан. Пето място и за Тихомир Димов /82 кг/ от НСА-Академик /София/. Много оспорвани срещи направи Теодор Домозинов /72 кг/. Той също стартира с победа, на четвъртфиналите загуби инфарктно с 6:6, но продължи в репешажите, където отстъпи с 19:21 на представителя на Армения. Третият плевенски национал Иво Илиев завърши с две загуби.

На тепиха излязоха състезатели от Иран, Турция, Армения, Грузия, което доказва високата класа на турнира.