Начало / Последни новини / Двама  шахматисти от „Спартак Плевен XXI” с медали от детски турнир

Двама  шахматисти от „Спартак Плевен XXI” с медали от детски турнир

От 26 до 28 юни  в град Велико Търново се проведе  4-ят индивидуален турнир за Купа „Търновско царство“. Турнирът се състоя в 6 кръга по „Швейцарска система“.

В групата до 8 и 10 години участвуваха и състезателите на „Спартак Плевен XXI” Натали Цанева и Йоан Марков. И двамата спечелиха медали, като Натали Цанева стана първа и спечели Купата за момичета до 10 години, а Йоан Марков се класира трети при момчетата до 8 години. Йоан спечели и бронзов медал от участието си и в блиц турнира.

През следващия месец се очаква да бъдат актуализирани датите за Държавните първенства, които не бяха проведени поради епидемиологичната обстановка в България.