Начало / Последни новини / Двама плевенчани участват в Световното по шах в Гърция

Двама плевенчани участват в Световното по шах в Гърция

21 млади български състезатели участват в Световното първенство по шахмат за деца и младежи от 8 до 18 години, което се провежда от 25 октомври до 5 ноември  в Порто Карас, Гърция.  Сред тях са и двама плевенчани –  Валентин Митев /ШК „Плевен ХХI”  и Симонета Иванова /ЩК „Бургас 64”/.. Валентит се състезава при момчетата до 12 години със стартов номер 30 от общо 202 състезатели. След 7 кръг Вали е с 5 точки и заема 13 място. Днес му предстои двубой с бивш европейски шампион Давид Гаврилеску от Румъния.

Симонета Иванова

При момичетата до 18 г. Симонета Иванова също е с 5 точки и заема 8- ма позиция. Предстои партия с мм Дорса Деракшхани от Иран. Симонета е със стартов номер 20 от общо 80 състезателки. Симонета направи впечатляваща победа срещу носителката на европейски и световну титли Ана Стяжкина от Русия в партия от 5- тия кръг. Най- добре засега се представя Нургюл Салимова, която заема трета позиция при момичетата до 12 г. с 6 точки. С големи шансове за медал са най- малките момичета до 8 г. Диляна Иванова и Петя Караиванова. Те имат по 5,5 т.

След 7 кръг с най- много призови места са Индия- 8 и Русия – 6.