Начало / Последни новини / Данчо Борисов със сребърен медал за купа „КНСБ”

Данчо Борисов със сребърен медал за купа „КНСБ”

Състезателят на плевенски СКО Север – Данчо Борисов се класира на второ място в надпреварата за купа „КНСБ”. Стори го при мъжете до 55 година. Стартът е на средна дистанция и се проведе в район с. Главан, област Стара Загора.

Борисов измина 4.4 км с 60 метра изкачване и 22 контролни точки за 59:37 минути. С близо седем минути и половина по-бърз от него бе победителят Валери Петков от Мургаш /София/. На четири минути след плевенчанина финишира Бойко Рачев от Бачо Киро – 94 /Дряново/.

Купата спечелиха състезателите на Сърнена гора /Стара Загора/. В призовата тройка са още Компас – 1994 /Хасково/ и едноименния тим на Пловдив. СКО Север е 21-и.