Начало / Последни новини / Даниел Анков изпусна титлата на скок дължина

Даниел Анков изпусна титлата на скок дължина

Плевенчанинът Даниел Анков взе сребърен медал на скок дължина в столичната зала „Асикс Арена“, където се проведе националния шампионат по лека атлетика за мъже. Шампион стана Борис Линков от Славия /София/. Още след първия си опит Анков се оказа догонващ с резултат 7,19 метра, защото съперникът му скочи 7,42 м. Следващите два опита на Линков бяха неуспешни. Плевенчанинът, който се състезава за столичния КЛАСА обаче не се възползва за да поведе в класирането, записвайки 6,95 м и 7,33 м. В петия си опит постигна 7,29 м, срещу 7,37 м на слависта. Накрая Даниел все пак скочи 7,43 м, но съперника му спечели титлата със 7.62 м. Тук 13-и е юношата на АК Плевен 2014 – Цветелин Кирилов с 6,34 м.