Начало / Последни новини / Голов трилър за децата на Спартак

Голов трилър за децата на Спартак

Голово шоу в Плевен спретнаха детските футболни отбори на Спартак и Янтра /Габрово/. Седем попадения паднаха в мача от 13-ия кръг на първенството на подзона Велико Търново. Гостите вкараха един път повече за 4:3. Получи се футболен празник, който бе помрачен единствено от лошия терен. Габровските футболисти използваха максимално ръста си и до 5-ата минута вече водеха с 2:0 след попадения от корнер. Въпреки че са по-малки на години домакините не им отстъпваха, опитвайки да компенсират с други качества. В 20-ата минута бранител на гостите игра с ръка в наказателното поле и Кристиян Петков превърна в гол отсъдената дузпа – 1:2. Десетина минути по-късно централния защитник Конов сгреши, позволявайки на противник да го надиграе лесно и стана 1:3. Веднага след това Вестислав Христов намали на 2:3. Четвърт час след почивката ново неразбирателство между плевенчани изпрати топката за четвърти път в мрежата им. Минути по-късно Юлиян Николов заби страхотен гол от воле за крайното 3:4. Спартаковци можеха да вземат и точка, но Алекс Николов пропусна да вкара, а вратаря на Янтра спаси удар с глава на Челестинов.