Начало / Последни новини / Голово шоу в Ловеч! Вихър – Левски 4:3

Голово шоу в Ловеч! Вихър – Левски 4:3

Зрелищна контрола със седем гола изиграха в Ловеч футболистите на Вихър /Славяново/ и едноименния тим на град Левски. Спечели я селекцията на Красимир Бислимов с 4:3. Очаквано съперниците направиха качествен и равностоен двубой. През първото полувреме си вкараха по веднъж. Още в 8-ата минута Евгени Систов пресече пас на левскарите, измъкна се сам срещу вратаря и го преодоля. После отново се озова очи в очи с Иван Георгиев, но този път стража излезе победител от двубоя. В 38-ата минута Светослав Кръстев игра с ръка и съдията отсъди дузпа, която голмайстора Ивайло Емилов Иванов реализира за 1:1. Отборът му обаче даде жертва, тъй като новото попълнение Любомир Тодоров получи разтежение и напусна терена. Само за няколко минути след почивката селекцията на Петър Ванков нанесе тежък удар на противника. В 54-ата дебнещия на ръба на засадата Ивайло Емилов Иванов пресече пас на въхърци, нахлу по диагонала и стреля неспасяемо. Малко след това той бе фаулиран в наказателното поле, но сигнал за дузпа не последва. В 60-ата по идентичен начин се разписа и Цветослав Игнатов. Пред отсрещната врата Систов пък продължи с пропуските си. Три пъти излезе сам срещу вратаря, но така и не успя да го преодолее. Шоуто остана за последните минути, а главно действащо лице в него бе партньора на Систов в атака – Иван Иванов. В 86-ата минута се възползва от пас на Мариян Симеонов и намали на 2:3. Секунди по-късно засече центриране от фаул – 3:3. В 89-ата минута пък посрещна с крак центриране от корнер и донесе победата на отбора си.