Начало / Последни новини / Габровци излъгаха Партизан

Габровци излъгаха Партизан

Продължават мъките на Партизан – пет мача без победа. В Червен бряг го надви Янтра /Габрово/ с 3:2. Двубоят е от петия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Домакините се сгромолясаха в последните минути на срещата, когато съперника им направи обрат в резултата. Гостите започнаха по-активно и на няколко пъти създадоха добри ситуации, но не успяха да ги развият до голов удар. В средата на първата част, те изпълниха тъч, Десислав Русев открадна топката и с неспасяем шут я насочи в горния ъгъл за 1:0. Попадението стресира габровци. Десетина минути по-късно обаче те заличиха гола пасив с далечен удар по тревата на Пламен Кожухаров. Веднага след почивката Кирил Вълов бе повален в наказателното поле, но Русев изпусна да вкара дузпата, насочвайки топката в напречната греда. Малко по-късно той се реабилитира с премерен шут от границата на наказателното поле – 2:1. Противникът реагира, но не достигна до желания резултат. Това все пак се случи в последните минути на мача. Първо Християн Кожухаров се оказа най-съобразителен в суматоха пред червенобрежката врата и изравни. Секунди преди последния съдийски сигнал Захари Михайлов изпълни корнер и Тодор Чирпанов с глава реализира победното попадение за Янтра.